sKORO NA mizině aneb Cesta tam a zpět

Myslím, že to bylo někdy v březnu 2020, když do Divadla Mír dorazil Vladimír Skórka, režisér a producent, chtěl se sejít s tím, že má nějaký nápad. Spočíval v tom, že by se natočilo „něco“, dalo to práci hercům (divadla byla zavřená) a diváci by se složili na další pokračování. Věděl jsem, že Vladimír je buldok, že nemluví do větru a že jeho nápady nekončí v hospodě u piva, naopak dokáže věci dotáhnout do konce.

Bavili jsme se, o čem by celý příběh mohl být a Vladimír řekl, že vlastně nejlepší bude, když divákům ukážeme realitu, samozřejmě trošku z nadhledu, tedy jak to vypadá uvnitř divadla, když se nemůže hrát.

Povyprávěli jsme se Štěpánem co všechno se děje, nějaké historky ze streamů a podobně, Vladimír nás vyslechl a následně odešel s tím, že brzy pošle nějaký návrh scénáře.

Neuběhlo ani moc času a scénář byl na světě a než jsme se nadáli byl první natáčecí den. Tempo bylo vražedné a to naším rajónem není dálnice. Celý štáb, a že nebyl vůbec malý, pracoval za dobré slovo a příslib, že POKUD se podaří vybrat nějaké peníze, dostanou zaplaceno. Vladimír zařídil půjčení filmařského vybavení, no byl to docela velký cirkus.

První díl se na YouTube kanále The Well Stuffed Beaver , tedy „Dobře vycpaný bobr“, což byl původně kanál „Pečený sněhulák“ blahé paměti, tak se objevil 22. dubna a zaznamenal velký úspěch. Neskromně musím říct, že jsem to čekal, protože jsem díl samozřejmě viděl dříve, než byl zveřejněn, takže jsem věděl, že je dobrý, a navíc Divadlo Mír a Tři Tygři díky naším streamům už byli tak zvaně „na vlně“. V době kdy píšu tyto řádky, má tento první díl nějakých 1,2 miliónu zhlédnutí.

Po prvním díle následovaly pro velký úspěch další dva, pak přišly prázdniny, divadla mohla opět hrát a celý projekt mohl zůstat vzpomínkou.

Jenže to by nesměla přijít druhá vlna 🙂

Opět dorazil Vladimír s větou, že „přece musíme pokračovat“. A tak nakonec vznikly ještě další dva díly. A znova musím napsat, že se vše podařilo vytvořit zejména díky divákům, kteří si celý projekt v podstatě zaplatili díky svým příspěvkům.

A tak ode dneška je na světě pět dílů této šílené série a co bude dál? Kdo ví… 🙂