Vzpomínání na divadlo – Polaroidy – KSA

Written in

by

Jó to byly časy…

Cool dramatika právě vrcholila (nebo spíše byla těsně za svým vrcholem) a v Aréně se rozhodli do toho šlápnout. Sprostá slova na jevišti, nahota, líbačka kluka s klukem, zběsilá hudba, zběsilý text…

No, pro čerstvého absolventa konzervatoře opravdová zkouška ohněm.

Něco ve smyslu, jakože "tohle má teda být do divadlo?" – Nicméně já jsem to tehdy nějak skousnul, protože nedlouho předtím jsem hrál v představení Žebrácká opera v NDM, kterou režíroval Piotr "kokain" Tomaszuk a to byla taky docela jízda, takže opravdový šok na premiéře prožili především mí rodiče, kteří viděli svého syna, jak pobíhá po jevišti v titěrných tangách a provádí francouzské polibky s jiným hercem. Možná v tu chvíli litovali, že mě na tu konzervatoř pustili..

Moje maličkost a Michal Čapka

Bylo to v podstatě takové první představení, které nasměrovalo příští směřování Komorní scény Aréna – a vykročení to bylo poměrně úspěšné.

Představení režíroval Ivan a co si pamatuji, probíhalo vše v klidu. Hrál tam mimo jiné Dušan Škubal, Michal Čapka, Mirka Georgievová, René Šmotek a ucie Žáčková (byla to její první role v Aréně).

Informace na webu KSA: http://divadloarena.cz/subdom/arena2/repertoar/inscenace?search=jedna_inscenace&task=search&id_inscenace=35

Nějaká dobová recenze: http://janhabloguje.blogspot.com/2006/01/ostravske-polaroidy-aneb-zabery-z.html

Datum premiéry 12.11. 2005

Datum derniéry 4.11. 2007