Lovci monster s.r.o.

Written in

by

To jsem takhle jednou vyrazil do knihkupectví, abych nakoupil nějaké čtivo na dovolenou k moři. Takže předpoklady pro výběr byly jednoznačné – paperback (voda, sůl) a ulítlá obálka (mozek jsem chtěl nechat doma). Neomylně jsem tedy zamířil ke sci-fi a fantasy sekci a rozhlédl se. Chlápek v kožené bundě a s brokovnicí má položenou nohu na mrtvole vlkodlaka. Bingo. Nemusel jsem dál hledat. Popadl jsem dva díly ze čtyř, které na polici byly a těšil se, až se na pláži začtu.

A začetl jsem se pořádně.

Abychom si rozuměli, jde o klasickou brakovou literaturu, o nic víc, ale taky o nic méně. A napsat kvalitní žánrovku rozhodně není nic jednoduchého. A tady se to fakt povedlo. Ta základní myšlenka je úžasně prostá a jednoduchá. Příšery, monstra a bytosti existují. Upíří, vlkodlaci, orkové, démoni, čarodějové, prostě všichni. Existují v našem světě, vlády o nich ví, ale drží to pod pokličkou. Mají speciální agentury, které se tímto zabývají a zároveň existují soukromé společnosti, které se věnují lovu těchto bytostí. A my sledujeme příběh jednoho muže, který se do jedné z takových soukromých společností dostane, díky tomu, že v práci (je účetní) zabije svého šéfa, který se proměnil ve vlkodlaka. Chápete, ne? Úplná pakárna..

Ale skvěle napsaná. Postavy jsou dobře vykreslené, hlavnímu hrdinovi opravdu fandíte a autor píše s lehkostí, ale hlavně s humorem a nadhledem. A zároveň má autor svět, který vytvořil, dobře promyšlený a drží mu pohromadě.

Přečetl jsem prozatím dva díly a velmi mile mě překvapilo, jak dobře je děj promyšlený, jak se o postavách a jejich osudech postupně dozvídáme a díky tomu se čtení neomrzí.

Těším se na další tři díly.

Tags